Základná organizácia chovateľov

drobných hlodavcov / morčatá/

I. KOŠICKÁ VÝSTAVA UŠLACHTILÝCH MORČIAT

KOŠICE (17.04.2010)


FOTOGRAFIE , VÝSLEDKOVÁ LISTINA

 
101   Po minuloročných  expozíciách morčiat na Krajskej výstave v Barci a na Okresnej výstave v Geči  sa 17. apríla 2010 stal výstavný areál v Košiciach - Barci dejiskom prvej samostatnej výstavy ušľachtilých morčiat na východnom Slovensku.

Výstavu si pod svoje krídla zobrala ZO SZCH I. Košice, jej členovia  a členky ZOCHDH/M sa snažili vytvoriť ideálne podmienky pre morčatá a ich majiteľov.

Po upršanom týždni sa aj  počasie nad nami zľutovalo a vykuklo slniečko, ktoré vytiahlo množstvo návštevníkov. Košičania  mohli obdivovať 48 výstavných  morčiat  rôznych plemien a farieb, prípadne si aj vybrať vlastného miláčika z množstva  zvieratiek na predaj.

Na výstavu pricestovalo 15 chovateľov z celého Slovenska, dlhú cestu k nám  merala aj chovateľka Klaudia Juhász z Maďarska, ktorá sa stala najúspešnejšou chovateľkou výstavy. Pozvanie na posudzovanie prijala posudzovateľka z Kačíc (okres Kladno), Ing. Eva Dýnková. Vystaveným morčatám bolo udelených množstvo ocenení, okrem iného aj Pohár predsedu ZO SZCH I. Košice pre celkového víťaza výstavy a Pohár predsedu OV SZCH  Košice I. pre najúspešnejšieho chovateľa.

Na záver sa chceme poďakovať sponzorom,  ZO SZCH I. Košice a Ing. Eve Dýnkovej, bez ktorých by táto výstava bola len hudbou ďalekej budúcnosti a zároveň  všetkým chovateľom, ktorí do Košíc prišli.

MVDr. Lucia Tarabová
  

Bella von der Bärenschützklamm


Organizátori
: Bc. Petra Lacková, MVDr. Lucia Tarabová, Zuzana Vitková

Za poskytnutie fotografií Ďakujeme: Lenke Pastorkovej a MVDr. Lucii Tarabovej