Základná organizácia chovateľov

drobných hlodavcov / morčatá/


VÝSTAVA UŠĽACHTILÝCH MORČIAT

NITRA (26-27.11.2010)


FOTOGRAFIE, VIDEÁ,  VÝSLEDKOVÁ LISTINA

    Prešiel týždeň od našich dvoch výstav v Nitre, emócie ochladli, únava opadla a tak je možno tá správna chvíľa na rekapituláciu.

V druhom roku fungovania našej ZO sa podarilo zorganizovať 5 výstav a šiesta – Martinská nás ešte čaká. Je to výborné, keďže máme „len“ 56 členov.

Príprava každej výstavy je adrenalínová záležitosť ale všetci zodpovední sa snažia zo všetkých síl. Niekedy však okolnosti akoby „bojovali“ proti nám.

Niečo podobné sme zažili pri príprave „Nitry“. Všetko na poslednú chvíľu – to, čo najviac neznášam. Úzkosť, ba až panika. Ale (ostatne ako vždy), všetko zlé je na niečo dobré!

Zistila som, že ma obklopujú skvelí ľudia, na ktorých sa dá spoľahnúť.

Ďakujem celému výboru, ktorý ma podržal! S takýmto typom výstavy sme ešte skúsenosť nemali. Tiež chcem úprimne poďakovať našim mladým chovateľom, ktorí usilovne pomáhali s prípravou na mieste a nosením morčiatok.

Všetkým prítomným tiež ďakujem za potrebný zmysel pre humor, že sa dokázali vyrovnať aj s takou absurditou, keď nám usporiadatelia zobrali stoličky a my sme si museli požičať lavicu z bufetu pre posudzovateľov a zapisovatelia sedeli na rôznych improvizovaných sedadlách.

Napriek tomu, že hala bola vykurovaná, pre naše zvieratá to bolo dosť chladné prostredie. Nie je nič príjemné cestovať vo vykúrenom aute a potom byť v priestore, ktorý je o pár stupňov chladnejší. Verím však, že k vážnym újmam nedošlo.

V celku sme však návštevníkom ukázali rôznorodosť našich plemien a predviedli sme krásne zvieratá. Po skončení týchto dvoch výstav nám niekoľko morčiatok splnilo podmienku na priznanie titulu Šampión Slovenskej republiky. Majiteľom srdečne gratulujem!

Neviem, či sa ešte zúčastníme na presne tomto type podujatia, ale verím, že o naše výstavy bude záujem aj naďalej.

Ing. Alena Mikulinová

   

Organizátori
: SZCH s výpomocou ZOCHDH/MORČATÁ/ (Ing.Alena Mikulinová)

Za poskytnutie fotografií a videí Ďakujeme: Lukášovi Klimšovi a Bc. Petre Lackovej